Laikinosios

Laikinos tatuiruotės yra populiarios tarp modelių ir vaikų, kadangi jos nėra tokios skausmingos, žalingos ir brangios kaip ilgalaikiai piešiniai ant kūno, tačiau vaizdas beveik toks pat. Išsilaiko nuo kelių dienų iki trijų savaičių. Populiariausias ir dažniausiai naudojamas laikinos tatuiruotės tipas – lipdukas.




Jis uždedamas ant odos, sušlapinamas vandeniu. Rašalas įsigeria į odą ir tatuiruotė atrodo tikrai realiai. Nors sakoma, kad tokia „tattoo“ yra atspari skysčiams, tačiau panaikinti ją galite riebesniu kosmetiniu pieneliu ar net maistine grietine. Seniau tokie lipdukai būdavo gaminami labai nekokybiškai, rašalas išsiliedavo, piešinys atrodydavo apgailėtinai. Tačiau dabar situacija pasikeitė: šiais laikais lipdukams yra naudojami augaliniai dažai su klijais, kurie prilimpa prie odos ir gali išbūti ant jos net iki trijų savaičių. Jokio skausmo, didelių išlaidų ar alergijos, infekcijos, o rezultatas stulbinantis. Yra tokių laikinų tatuiruočių, kai piešiniai daromi ant odos uždedant trafaretą ir purškiant dažus. Tokie piešiniai ant kūno išsilaiko iki savaitės. Tatuiruočių meistras Penas Džiletas (Penn Jillette) savo knygoje „Penn & Teller's How to Play in Traffic“ rašo apie savo „laikiną“ tatuiruotę, kuria pasidarė pats. Tatuiruotė buvo daroma su adata be rašalo. „Liko raudonas randas, tačiau dabar jau raudonumas nyksta. Greit mano tatuiruotė „išbluks“.


Henna - tai speciali pasta jau šimtmečius naudojama laikinų tatuiruočių darymui. Užtepta, ji letai isigeria į gilesni odos sluoksnį ir padeda išgauti nuo geltonai oranžinės iki tamsiai rudos ar net vyšninės spalvos. Henna daroma ant įvairių kūno vietų ir padeda sukurti nepaprastai gražų Jūsų kūno akcentą. Kūno dekoravimui naudojama pasta pagaminta iš sutrintų chna augalo (Lawsonia inermis) lapų miltelių ir kitų augalinių priedų. Pasta ant odos laikoma nuo kelių valandų iki visos paros, o ją nuvalius lieka dailus piešinys, kuris laikosi nuo poros savaičių iki mėnesio.
Henna turi labai gilią ir turtingą istoriją, jau apie penkis tūkstančius metų Indijos, Afrikos ir Vidurio Rytų gyventojos puošia kūną nuostabiais piešiniais. Šis menas vadinamas Mehndi. Rytuose jis turi gilią ritualinę prasmę, tikima, kad chna piešiniai neša sėkmę ir meilę bei saugo nuo blogio, labai dažnai moterys naudojo henna specialių ceremonijų metu, per vestuves ar   jubilėjus.