Mitai

MITAS 1 "Kai man darė tattoo buvo daug kraujo ir labai skaudėjo. Ar tai normalu?." 
NE, tai NENORMALU! Tai reiškia, kad Jūs turėjote reikalų su visišku tattoo srities diletantu arba mėgėju ir, kas dar yra baisiau, kuriam visiškai nusispjauti į Jūsų pojūčius ir komfortą
O skaudėjo ir buvo daug kraujo dėl toki priežasčių:
  • Šis "specialistas" neturi profesionalios reguliuojamos aparatūros, kuri leidžia vykdyti darbą skirtingu greičiu ir paisyti Jūsų komforto.
  • Šis "specialistas" nenaudoja vienkartinių adatų. O adatos po kiekvieno naudojimo atbunka ir todėl kiekvienas kitas darymas yra skausmingesnis. Taip pat atsiranda didžiulė galimybė užsikrėsti hepatitu, AIDS ir pan.
  • Šis "specialistas" naudoja nekokybiškus ir pigius dažus, kurie yra sunkiau įnešami į odą. Dėl to Jūsų oda nereikalingai traumuojama, o tattoo gyja net iki kelių mėnesių vietoje savaitės.
Todėl jeigu Jūs sužinojote, kad kažkas daro tattoo skausmingai arba yra daug kraujo, bėkite nuo tokio meistro, nes, išskyrus kančias ir blogą tattoo, Jūs nieko daugiau negausite.

MITAS 2 "Man reikėjo ateiti pas meistrą tris kartus, kad pasidaryčiau vieną (beje, nedidelę) tattoo. Meistras man aiškino, atseit tattoo daromos per keletą kartų. Ar taip turi būti?" 
NE, taip NETURI BŪTI! Profesionalus meistras oficialiame salone padaro tattoo per vieną kartą. Diletantai, mėgėjai, neturėdami specialios aparatūros, kokybiškų dažų, nesugeba vienu kartu padaryti kokybiškos tattoo, todėl pas juos reikia vaikščioti keletą sykių. Tai nereikalingas odos traumavimas ir papildoma rizika užsikrėsti nešvariuose salonuose.
Todėl visada klauskite per kiek kartų bus padaryta tattoo. Ir jeigu Jums atsako, kad tattoo bus padaryta per keletą kartų, bėkite iš to salono. Vienintelė išimtis iš šios taisyklės yra didelių (pvz. ant visos nugaros) tattoo darymas, nes tokios tattoo fiziškai neįmanoma padaryti per vieną kartą ir jos darymas skaidomas į keletą seansų.

MITAS 3 "Viename salone man sakė, kad gali nupiešti bet kurį piešinį, ar tai rodo jų meistriškumą?" 
NE, nieko tai NERODO! Kaip tik atvirkščiai, jeigu tatuiruotojas turi laiko jums kažką piešti, reiškia jis neturi darbo, o jeigu jis neturi darbo, reiškia jis neturi klientų, o jeigu jis neturi klientų, reiškia jis daro tattoo blogai ir nekokybiškai.
Iš tikrųjų egzistuoja didžiulė tattoo piešinių gamybos industrija. Solidus salonas visada turi specialius katalogus su įvairiausiais piešiniais, sukurtais profesionalų. Šių piešinių skaičius paprastai siekia keliasdešimt tūkstančių. Ten turi būti piešiniai bet kokiomis temomis, bet kurio stiliaus. Solidus salonas privalo turėti specialią aparatūrą ir specialiai apmokytą personalą, kuris sugeba tuos piešinius bet kaip transformuoti pagal kliento pageidavimus (didinti, mažinti, keisti formą, spalvas, derinti su kitais piešiniais ir pan.).
Paprastai tattoo "darytojai" neturi tokių katalogų ir aparatūros (nes tai yra labai brangu), užtat jie turi labai daug laisvo laiko dėl klientų stokos, todėl jiems tenka piešti patiems. Bet toks jų piešimas yra visada mėgėjiškas. Paprastai jie išmoksta gerai piešti tik keletą piešinių, kuriuos ir siūlo visiems norintiems.
Todėl meistro pasiruošimas nupiešti Jums piešinį rodo ne jo meistriškumą, o klientų neturėjimą, o kaip priežastį – blogą darbą. Vienintelė išimtis iš šios taisyklės yra kai klientas pageidauja ypatingos arba itin didelės tattoo. Tokiu atveju meistras aptaria su klientu kompoziciją, padaro eskizus, paruošią piešinį pats. 

MITAS 4 "Mano tattoo atrodo daug paprasčiau negu atrodė piešinys ant popieriaus, bet meistras man sakė, kad taip gerai." 
NE, taip NEGERAI! Tikras meistras padarys Jums piešinį "vienas prie vieno". Tikras meistras privalo turėti specialų savo darbų katalogą, kur yra du variantai: vienas - piešinys ant popieriaus, kitas – padarytos pagal tą piešinį tattoo ant kūno nuotrauka. Jie turi būti vienodi. Nekvalifikuoti tatuiruotojai dėl patirties ir specialios aparatūros stokos nesugeba kokybiškai pavaizduoti piešinio ant jūsų kūno. Jie interpretuoja savaip, t.y. padaro apytikslę ir visada supaprastintą Jūsų pasirinkto piešinio kopiją ant jūsų kūno.
Todėl jeigu meistras neturi tokio specialaus katalogo, reiškia juo padarytos tattoo ant kūno neatrodys kaip piešinis ant popieriaus. 

MITAS 5 "Prestižinėse vietose tattoo kainuoja brangiau, o kokybė ta pati, kaip ir kituose salonuose. Ar tai tiesa?" 
NE, žinoma NETIESA! Kaip jau buvo minėta (žr.mitą 4) procedūros sterilumo užtikrinimas, kokybiškos tattoo atlikimas reikalauja labai didelių investicijų, nes originali įranga ir dažai, specialūs medicininiai aparatai (autoklavai, ultrasonikai, sterilizatoriai ir pan.) kainuoja labai brangiai ir jeigu "darytojas" sugeba įsikurti tik kažkokiame rūsyje arba bendrabutyje, arba kirpykloje, arba kieme, arba mikrorajone, arba kitoje niekam nežinomoje vietoje, tai visos minėtos įrangos pirkimas jam bus neišsipildanti svajonė.
Todėl darantis tattoo salonuose, įsikurusiuose prestižinėse vietose, Jūs turėsite daug kokybiškesnę tattoo, nes jeigu tattoo "darytojas" nesugeba išleisti pakankamai lėšų, kad įsikurtų prestižinėje vietoje, jis tuo labiau nesugebės užtikrinti nei tattoo kokybės, nei Jūsų sveikatos saugumo. O juk kalba eina apie Jūsų sveikatą ir tattoo, kurią turėsite visą gyvenimą.

MITAS 6 "Aš ryškinu tattoo kas 2 metus. Meistras man sakė, kad tai normalu." 
NE, tai NENORMALU! Kokybiškai atlikta tattoo laikosi visą gyvenimą, jos nereikia ryškinti nei po dviejų, nei po penkių, nei po dešimties metų. Esmė yra tame, kad originalūs tattoo dažai yra labai brangūs, nes reikalauja didelių mokslinių ir technologinių tyrimų ir jų gamyba yra itin sudėtinga. Todėl meistrams, taupantiems kiekvieną centą (veikiantiems rūsiuose, kirpyklose, kiemuose, bendrabučiuose ir pan.), tai būtų prabanga. Jie naudoja pačius pigiausius dažus, todėl tattoo išblunka per porą metų ir būtinai reikalauja paryškinimo.
Todėl atkreipkite visapusišką dėmesį į saloną, kuriame ruošiatės darytis tattoo, nes jeigu šio salono lygis yra žemas, tai ir dažus meistras naudos pigiausius ir Jūsų tattoo per porą metų išbluks. 

MITAS 7 "Kai aš buvau viename salone, man buvo pasakyta, kad jie daro viską 100 proc. steriliai ir dezinfekuoja savo įrankius su spiritu. Atseit to užtenka".
NE, kategoriškai NEUŽTENKA! Užtikrinti šimtaprocentinį sterilumą - yra labai sudėtingas, brangus ir atsakingas uždavinys. Visų pirma salonas, į kurį jūs kreipiatės turi atitikti tam tikrus reikalavimus, visų antra, tatuiravimo procedūra irgi turi atitikti nustatytus reikalavimus. Šiuos ir kitus reikalavimus nustato skirtingos Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos įgaliotos institucijos. Jums derėtų atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:
  1. patalpa, kurioje daroma tattoo turi būti visiškai atskirta nuo visų kitų patalpų (ne užuolaidėlėmis ar kartoninėmis sienomis). Toje patalpoje, kur žmonės sėdi su viršutiniais drabužiais ir varto katalogus, tattoo negali būti atliekamos, nes tai yra grubus sanitarinių normų pažeidimas.
  2. procedūros metu šioje patalpoje gali būti tik meistras ir klientas (jokie kiti pašaliniai asmenys negali būti įleidžiami).
  3. patalpa turi būti gerai apšviesta (beveik kaip chirurginiame kabinete).
  4. procedūros darymo metu meistras privalo mūvėti vienkartines pirštines, baltą chalatą.
  5. atlikus procedūrą, meistras turi jūsų akivaizdoje panaikinti viską (adatas, dažus, gaubtelius ir pan.), kas kontaktavo su Jūsų krauju, uždengti jūsų tattoo specialiu, būtinai steriliu pleistru.
  6. po procedūros jums turi būti kruopščiai paaiškinta priežiūra ir suteikta rašytinė instrukcija.
Todėl įrankių dezinfekavimas spiritu nėra pakankamas pagrindas užtikrinti sveikatos saugumą. Būtinai atkreipkite dėmesį į visus išvardintus veiksnius.